Jak aplikovat patentky KAM

Patentky KAM jsou plastové druky mnoha různých barev. Jsou jednoduché na aplikaci a báječně doplňují outfit právě svojí širokou škálou barev. Mají 4 části a k jejich „naražení“ do látky budete potřebovat speciální kleště přímo od firmy KAM nebo s nástavci od firmy VARIO.

Jejich aplikace není nijak složitá, jen je potřeba dbát na správné usazení jednotlivých částí a pak už je vše jen na jedno stisknutí.

Ukázka jak vypadají jednotlivé části plastových patentků KAM zblízka. Jejich detaily a detaily speciálních kleští na jejich aplikaci.

Jaké mám kleště?

Kleště, které na aplikaci používám já, jsou přímo od firmy KAM. Mají 2 typy černých nástavců na větší a menší průměr klouboučku patentku a náhradní silikonové válečky ke stiskávání hrotů kloboučku. Mně se bohužel stalo, že se černý nástavec zlomil a hůře se s ním manipuluje, ale na funkčnost aplikace to vliv nemá.

Jak vypadají kleště na aplikaci patentků KAM zblízka. Jak vypadají jednotlivé částí patentků KAM zblízka.

Jak patentky KAM fungují?

Aby fungovaly tak jak mají, musí být proti sobě usazené dvě různé části. Já je pro lepši popis nazavala holkou a klukem. Tak, aby holka a kluk společně fungovali, musejí do sebe zapadnout. Proto mají každý z nich maličko jiný vzhled. Oba však mají jednu společnou část a to je klobouček s hrotem. Ten patří jak k holce, tak ke klukovi.

Klobouček s hrotem je stiskávací část, proto se umísťuje na tu část výrobku, ke které se snadno dostanete prsty. Vnitřní část holka/kluk se umísťují na druhou stranu proti sobě.

  • Tvar části, kterou jsem nazvala holka má propadlý tvar – jamku.
  • Kdežto část kluk má vystouplý tvar – kopeček. Díky tomu do sebe po aplikaci zapadnou.
Detailní fotografie rozdílných částí patentků KAM.

Jak tedy aplikovat?

  • Nejdříve si označte místo, kde bude střed patentku. Můžete dírku nejdříve propíchnout šídlem, ale vzhledem k ostré špičce kloboučku to nebude potřeba. Mám i pocit, že klobouček pak lépe drží na místě, když manipuluji s látkou do kleští.
  • Na hrot nasaďte jednu část holka tak, aby jamka byla zachována. T
  • Připravené části (klobouček – látka – holka) vložte mezi páky kleští (klobouček zapadne do prohlubně černého nástavce kleští) a opravdu hodně silně stiskněte. Klidně i několikrát.
  • Hrot se díky tlaku „rozplácne“ a to rozplácnutí zajistí, že se od sebe hříbeček a holka nerozdělí.
  • Stejným způsobem aplikujte i část s klukem (kopečkem)
Usazení plastového patentku do kleští KAM
Jak správně usadit jednotlivé části plastového patentku KAM pomocí speciálních kleští.

Kde všude můžete patentky použít?

Kreativitě se meze nekladou a já je používám snad úplně všude, kde se mi nechce všívat zip nebo vyšívat knoflíková dírka. Používám je na bodyčka, na kabatáky, na mikinky, na polštářky, na softshelky

Materiál v podstatě není omezen. Jediné doporučení bych měla a to, podžehlení části, kde budete patentky aplikovat. Většinou se otevírají ztěžka a může se stát, že by jemnější materil mohly vytrhnout. Proto jej tedy nedoporučuji na hedvábí a další jemné materiály podobného typu.

Další omezení je i tloušťka materiálu. Když klobouček s hrotem aplikujete, je nutné, aby hrot z větší části volně přečníval nad látku, aby bylo co pomocí kleští rozplácnout.

Určitě se budou skvěle doplňovat s látkami z mé dílny. Mrkněte jakou mám teď nabídku. Až ušijete nový model, nezapomeňte se pochlubit i v naší facebookové skupině.