Jak jsem začala psát blog

Sdílím zde zkušenosti, které jsem s dětmi nabyla. Dělím se s vámi o návody k různým výrobkům ať již z oblasti výtvarna, tak z oblasti šití. Toužím vám vykouzlit úsměv na rtech našimi peripetiemi, kterých se 4 dětmi není málo. Snažím se vás inspirovat svoji cestou mateřstvím a ženstvím k vašemu klidnějšímu já. Nejste v tom samy, kdo občas mezi plenami, mlíkem, křikem a domácností hledá samu sebe. 

Kdo tvoří příběhy

Celý příběh se začal psát již kolem roku 2013, kdy mi životní okolnosti nasadily do hlavy tolik myšlenek a příběhů, které jsem měla potřebu uchovat si do budoucnosti.

Na cestě životem mi po boku stojí můj manžel Václav, od roku 2013 syn Vašík, v roce 2015 přibyla dcera Kačenka a v roce 2018 k nám přišla dvojčata Terezka a Jeník.

Ke mně samotné nepochybně patří i značka Caloneta, která se zaměřuje na látkové panely dekorací a doplňků pro začátečníky nebo i samotné děti. Pro ty, které nešijí jsou některé z nich k dispozici i jako hotové výrobky. 

Proč jsem začala psát

Blog jsem začala psát již v roce 2013 (tenkrát jako S radostí dětem), kdy se mi narodil první syn a já se tak poprvé stala matkou a hltala všechny možné diskuze ve všech hlubinách internetu. Narodilo se mi totiž dítě poněkud jiné, než jsem čítala a než v mých představách figurovalo. Dítě neodložitelné, kojivé a hodně nosivé. Prostě jiné, než mi tehdejší konzumní svět jako ženě předkládal. A tak jsem hledala odpovědi na mé udivené dotazy všude možně.

Z internetových diskuzí jsem jsem volně přešla do Facebookových a nasávala informace tam. Zprvu jsem příspěvky jen četla, později se snažila poradit či povzbudit jiné tápající ženy v začátcích své mateřské dráhy. Postupně jsem zjišťovala, že podobná témata a otázky řeší více žen. Měla jsem potřebu všem, které se mi v písmenkách zdály zoufalé, pomoci mojí zkušeností nebo jim alespoň pootevřít dveře do jiného světa přemýšlení nad životem. Odpovědi se často opakovaly, svoje komentáře jsem občas i kopírovala, až mne to začalo unavovat a založila jsem Facebookové stránky S radostí dětem, kde jsem psala tématické příspěvky na zeď.

Stále to bylo málo

Ovšem ani tento způsob zaznamenávání myšlenek mi moc nevyhovoval. Vadilo mi, zdlouhavé hledání příspěvků na zdi, abych je mohla trefně sdílet v komentářích, případně v tématických skupinách. A tak vznikla myšlenka a později i realita blogu. Tímto vám představuji náš život. Blog je pro všechny, kteří hledají inspiraci v mateřství, zábavu v našich rodinných příbězích, náměty na volné chvíle s dětmi, návody na šití nebo prostě jen čtení ke kávě či nočnímu kojení.

Vítejte na blogu Calonety. Přeji vám příjemnou zábavu spojenou s radostí a dětmi.

Vaše Kateřina