3 tipy, co si ušít na cestování s dětmi

Když jsem měla první dítě, měla jsem i zkreslené představy, co si na cesty sbalit. Dítě mívalo mnohem více věcí než já a sotva jsme se vešli do kufru. Nedokázala jsem se rozhodnout, co na těch X dní (ale někdy i jen X hodin) opravdu potřebuje, tak jsem pro jistotu vzala všechno.

Se 4 dětmi si už tento způsob balení nemůžu dovolit. Pokud si nemáme k autu pořídit i vlek nebo jezdit na celodenní výlet s loďákem.

Nebudu vypisovat seznam věcí, co si máte sbalit k lékaři, k moři, do zoo nebo k babičce. Jsme na šicím webu, takže vám dám 3 tipy, co si ušít na cesty s dítětem. 3 věci, které vám pomohou skoncovat s přehrabováním v batohu či kufru a nastolí v něm pořádek a přehlednost na první sáhnutí. Nejvíc se totiž zdržujeme právě tím hledáním a přehrabováním v kupě věcí, které na cestách (ne)potřebujeme.

Pytlíky

Mám tím na mysli úplně jednoduchou věc v mnoha různých velikostech a tvarech. Ideálně na stahování, aby se z nich nic nevysypalo. Pokud máte více dětí, můžete každému dítěti přiřadit jednu barvu pytlíku a pak už jen ze správného pytlíku tahat čisté triko místo toho pokydaného od zmrzliny. Když už máte v ruce to špinavé triko, bude se vám hodit speciální pytlík na zašpiněné věci. Pro jistotu může být i z nepromokavého materiálu, když se dítě vyválí v louži. Jak takový pytlík ušít ukazuji třeba zde.

Hadříky

Já vím, existují i vlhčené ubrousky. Taky je s sebou tahám na zabahněné ručičky, ale zkoušeli jste někdy utřít zmoklou klouzačku vlhčeným ubrouskem? Nebo ještě lépe papírovým kapesníkem? Já ano. Řeknu vám, že jeden opravdu nestačí. Občas se hodí mít při ruce látkový hadřík ze savého materiálu právě pro tyto případy. Kde můžete ještě takový hadřík použít? Třeba v lese, když chcete dítě v krajkových šatech, které si nutně na procházku muselo vzít, posadit na ztrouchnivělý pařez. Nebo jako ubrousek pod svačinku, když zrovna není možnost hygienického stolování. Můžete sešít dvě látky k sobě pouze na overlocku. Klidně každou část z jiného materiálu pro variabilnější použití. Jestli si s ubrousky chcete opravdu vymakat, pohrajte si se založením rohů třeba podle tohoto návodu.

Cestovní přebalovací podložka

Jestli máte malé miminko, určitě budete řešit, kde ho na cestách přebalovat. Aby místo bylo měkké, hygienické a abyste měli při ruce vše, co k přebalení potřebujete. Na to je ideální právě přebalovací podložka, kde tohle všechno máte v jednom. Malá taštička, kterou hodíte do batohu a po vytažení rozložíte. Uprostřed vzniká místo na položení dítěte a v postranních křídlech máte po ruce novou plínku, ubrousky a třeba i hračku na zabavení dítěte při přebalování. Zmiňovanou podložku si se mnou teď můžete ušít zcela zdarma v 5denní šicí výzvě. Začínáme už 18. 10. 2021. Připravte se na přebalování na vánoční cesty po příbuzných včas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *